Dünya Ticaret Merkezi Hakkında | Saha Expo 2018

Dünya Ticaret Merkezi Hakkında

Dünya Ticaret Merkezi Hakkında 2017-12-27T21:38:12+00:00

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi; İstanbul Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bakırköy Belediyesi, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Ticaret Borsası ve İktisadi Kalkınma Vakfı’nın iştirakleri ile kurulan bir anonim şirkettir.

1982 yılında İstanbul Ticaret Odası öncülüğünde kurulan ve en kapsamlı Dünya Ticaret Merkezlerinden biri olan İDTM’nin sahip olduğu 400.000m²’lik komplekste, yılda ortalama 100 ulusal ve uluslararası fuar gerçekleştirmektedir.
İDTM; toplam 98.000m² alana sahip 11 adet fuar salonu, 17’şer katlı üç ayrı plazadan oluşan İş Merkezi, 18.000m² büyüklüğündeki çarşı alanı, İş Merkezi içerisinde tasarım ödüllü WT Club hazır ofisleri, konferans ve toplantı salonları ile hizmet vermektedir.

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi, Türkiye’de fuarcılık sektörünün gelişmesine öncülük eden, yerli ve yabancı iş dünyasını aynı çatı altında bir araya getiren ve Türkiye’nin en büyük kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile mahalli idarelerin iş birliği ile oluşturulmuş örnek bir kuruluştur.

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Genel Müdürü; New York merkezli Dünya Ticaret Merkezleri Birliği (WTCA) ve UFİ Yönetim Kurulu Üyesidir.

İDTM İŞ MERKEZİ

Akıllı bina teknolojisi ile yapılan İDTM İş Merkezi gerek teknik donanım, gerek lokasyon, gerekse sunduğu kaliteli hizmet ile günümüzün en çok tercih edilen iş merkezleri arasındadır.

Her blokta 43 dükkan, 115 ofis olmak üzere, iş bloklarında toplam 130 dükkan, 346 ofis vardır. Kiralanabilir ofis ve çarşı alanı net toplam 67.000m² olan merkezde ayrıca 2.500 araçlık geniş otopark alanı, kiracı ve ziyaretçilere diğer iş merkezlerinde kolay bulunamayacak bir avantaj sağlamaktadır.

DIŞ İLİŞKİLER

Ülkemizin ihracata dayalı kalkınma hamlesini gerçekleştirebilmesi ve ihracatın sürdürülebilir olması için İDTM, Dünya Ticaret Merkezleri ile ortak projeler üretmektedir. Yerli firmaları Dünya Ticaret Merkezleri üyeleri ile bir araya getiren İDTM, bu sayede çeşitli iş ortaklıklarının oluşturulması için zemin hazırlamaktadır. Türkiye’nin ihracatının artırılmasına yönelik olarak devlet kurumları ve özel sektör iş birliği ile Ticari ve Sektörel Heyetler, Alım Heyetleri, İkili İş Görüşmeleri ve çeşitli fuarlara katılım organizasyonları gerçekleştirmektedir.

WEB SİTESİ